I klubas 

Klubo vadovas

533Rytis Juozapavičius – yra „FranklinCovey“ ir „Verslo klubų“ partneris, patyręs diskusijų fasilitatorius, vienas mėgstamiausių „Verslo žinių“ konferencijų pranešėjų ir vyresnysis dharmos mokytojas „Kwan Um Zen“ mokykloje.

Klubo programa 2017-2018 m.

Metų tema: lengviau susitarianti(s) vadovė(as).

Viena dažniausių vadovų(ių) klaidų yra ta, kad jie/jos bando vadovauti žmonėms užuot leidę jiems patiems vadovauti sau pagal bendrai sutartus lūkesčius. Pati lyderystės esmė yra atskleisti savo komandos narių vertę ir potencialą taip aiškiai, kad jie/jos patys/pačios tai pamatytų. Todėl geresnė komunikacija kuriant aukšto pasitikėjimo santykius yra pagrindinė lyderio(ės) kompetencija, kurią itin gerai galime tobulinti būtent vadovų bendruomenėje.

Šio klubo tikslas:
• ugdyti vadovo(ės) gebėjimą kurti, atkurti ar išplėsti pasitikėjimo santykius;
• padėti susitelkti į savo planų vykdymą net kritinėmis aplinkybėmis visus uždegant bendra aistra tikslui;
• padėti lengviau perteikti kitiems savo viziją ir idėjas.

Kiekvieną klubo sesiją sudarys teorinė ir praktinė dalis.

Iššūkis
Žemas pasitikėjimas = mažas greitis + didelės išlaidos. Šiuolaikinėje ekonomikoje su pasitikėjimu susiję sunkumai – darbuotojų kaita, biurokratija, organizacijos vidinių ir išorinių klientų nepasitenkinimas – lemia sumažėjusį produktyvumą ir prarastas galimybes, kenkia organizacijos reputacijai. Istoriškai pasitikėjimas buvo laikomas „minkštuoju įgūdžiu”, bet naujas mąstymas argumentuotai keičia šią nuostatą atskleisdamas, kad protingas pasitikėjimas yra išmatuojamas ir turi įtakos organizacijos veiklai.

Sprendimas
Pasitikėjimo kūrimas prasideda nuo lyderių. „FranklinCovey” programa „Pasitikėjimo greitis” kuria požiūrį į pasitikėjimą kaip į strateginį pranašumą rinkoje. Veikla, grindžiama protingu pasitikėjimu, sumažina išlaidas, pagreitina rezultatų gavimą, padidina pelną ir įtaką.

Iššūkis
Žmonės bei įmonės praranda laiką ir pinigus nesėkmingai bandydami perduoti kitiems savo idėjas žodžiu ir raštu. „Turime komunikacijos problemų“, – vienas iš dažniausiai išsakomų vadovų skundų verslo konsultantams. Towers Watson tvirtina, kad „efektyviai komunikuojančios organizacijos pasiekia dvigubai geresnių rezultatų nei konkurentai.“

Sprendimas
Tiesus ir aiškus kalbėjimas pristatant pranešimą, rašant laišką, bendraujant susitikimuose labai padidina tarpusavio supratimą. Panašiai, kaip Lean gamyboje, – komunikacijoje galima išmokti atsisakyti vertės nekuriančių veiksmų.
Kiekviena profesinė bendruomenė susikuria žargoną, kurio naudojimas paverčia ją sunkiau suprantamą kitiems. Pastangos, visų pirma, galvoti apie savo auditorijos interesus ir kalbėti paprastais žodžiais padeda išvengti šio prakeiksmo.

Mokymus veda: Ernestas Lapinskas – psichologas, žmogiškųjų resursų valdymo specialistas, „Kitokie projektai“ parteris ir konsultantas.

Iššūkis
Kaip suderinti gimstančias iniciatyvas ir norą pirmauti?

Sprendimas
Mokytis atpažinti kas yra svarbu, kai susitinka daug iniciatyvių žmonių, turinčių bendrus tikslus.
Kas yra svarbu grupės lygyje, kas tampa asmeniniu iššūkiu ir kaip su juo būti.

Iššūkis
Kaip atrasti istorijas, kurias pasakodami galite laimėti daugiau versle ir asmeniniame gyvenime? Istorijos pasakojimas – žmogiškasis prasmės suteikimo būdas. Puikios istorijos padeda parduoti, mokyti, motyvuoti, ir sutelkti. Laimi originalūs pasakojimai, kurių patikimumu vis skaidresniame pasaulyje galime visi įsitikinti patys nebepasikliaudami tradicine žiniasklaida ir reklama.
Dauguma žmonių mėgsta istorijas ir vertina jų pasakojimą, tačiau labai mažai realiai bando pasitelkti istorijų pasakojimą savo tikslams pasiekti.

Sprendimas
Religinės ir karinės organizacijos tūkstantmečiais efektyviai naudoja pasakojimus norimam elgesiui paskatinti. Pasakojimai šiuolaikinėse organizacijoje naudojami perduoti pageidaujamoms vertybėms ir elgesio modeliui. Pasitelkus istorijos pasakotojo protą galima lengviau įtraukti žmones į jų asmeninių ar organizacijos tikslų siekimą. Nuolat bandantys pasakoti istorijas vadovai daro tai vis geriau ir geriau.

Iššūkis
„FranklinCovey“ ilgus metus tyrė vykdymo ypatumus šimtuose organizacijų ir tūkstančiuose darbuotojų komandų. Tyrimai parodė, kad vykdymas gali būti neefektyvus dėl keturių priežasčių:
Vadovai ir jų komandos aiškiai nežino, kokie yra svarbiausi tikslai
Vadovai ir jų komandos nežino, ką reikia daryti, kad tikslas būtų pasiektas Vadovai ir jų komandos nežino, ką reikia daryti, kad tikslas būtų pasiektas
Jie nežino, kaip jiems sekasi siekti tikslo
Jie nėra laikomi atskaitingais

Sprendimas
Rasti vykdymo spragų savo organizacijoje;
Suprasti, kaip sutelkti savo komandą tikslams pasiekti.

Iššūkis
Kai vadovavimo iššūkiai atliepia mūsų gebėjimus galime mėgautis srauto (angl. “Flow”) būsena. Tačiau pasitaiko, kad iššūkių mastas pranoksta gebėjimus. Jeigu iškyla grėsmė organizacijai, įvykiai kelia nuostabą ir yra mažai laiko sprendimams priimti, – žmonės pradeda kalbėti apie „krizę“ ir imasi poelgių, kurių vėliau dažnai gailisi.

Sprendimas
Daugeliui profesijų, – medikams, kariškiams, verslo vadovams ir kitiems,- valdyti krizines situacijas yra darbas. Profesionalų išbandytos nuostatos, įgūdžiai ir įrankiai gali padėti geriau suvaldyti galimą krizinę situaciją.

Iššūkis
Stresas žudo mūsų smegenų ląsteles. Kaip išmokti nusiraminti ir atlikti savo darbą, kai sukyla jausmai ir įtampa temdo protą? Visiems mums futurologai planuoja dar didesnį užimtumą ateityje, – kaip priimsime protingus sprendimus dar sudėtingesnėmis aplinkybėmis, nei dirbame dabar?

Sprendimas
Pasitelkite meditaciją stresui suvaldyti, susitelkimui kasdieninėje veikloje padidinti ir santykiams su aplinkiniais pagerinti. Tyrimais įrodyta, kad meditacijos pratybos padeda atsipalaiduoti. Sumažėja kraujo spaudimas, retėja pulsas, organizmas reikalauja mažiau deguonies. Pavyzdžiui, Kalifornijos universiteto mokslininkai, nustatė, kad tris mėnesius trunkantis meditacijos praktikavimas veikia baltymą, susijusi su senėjimu – telomerazę. Uolūs meditatoriai pasižymi 30 proc. didesniu telomerazės aktyvumu, tad, galime sakyti, meditacija padeda ilgiau gyventi. Net penkios minutės meditacijos sumažina kraujyje kortizolio ir padidina progesterono kiekį, – kas prašviesina mūsų suvokiamą pasaulį.

Klubo istorija

  • 2016-2017 m.
    Klubo vadovai – Mindaugas Žebrauskas ir Dalius Mardasas. Klubo programą galite peržiūrėti čia.
  • 2015-2016 m.
    Klubo vadovas – Romanas Gaidukas. Klubo programą galite peržiūrėti čia.
  • 2014-2015 m.
    Klubo vadovas – Vaidas Levickis. Klubo programą galite peržiūrėti čia.