I klubas 2014-2015 m.

Klubo vadovas

533Vaidas Levickis – vadovavimo ir komunikacijos specialistas, kuris sugeba suderinti akademinį konceptualumą ir kasdieninį verslo praktiškumą. Regento universitete JAV pabaigė komunikacijos ir organizacijos tobulinimo magistro laipsnį. Šiuo metu dirba dėstytoju LCC International University ir aktyviai dalyvauja inovacijų ir kūrybiškumo projektuose tokiose šalyse kaip Olandija, Vokietija, Prancūzija, Norvegija.

Daugiau negu dešimt metų užsiima praktiniu vadovų ir įmonių konsultavimu apimantį platų industrijų spektrą nuo statutinių organizacijų iki tarptautinės prekybos įmonių. Gyvenimo misija – padėti paprastiems žmonėms daryti nepaprastus dalykus keičiant savo mąstymą ir pasaulėjautą.

Klubo programa 2014-2015 m.

Metų tema: perspektyvus mąstymas.

Ar egzistuoja idealus vadovas? O gal geriau paklausti kokio vadovo reikia įmonei šiame verslo raidos etape? Ar aš esu tas tinkamiausias vadovas įmonei dabar? Ar vis dar būsiu tinkamas po penkių metų? Ir nors pasaulyje egzistuoja daug vadovavimo tipologijų, pažiūrėsim į save per I. Adizes Instituto metodiką, kuri parodo kiekvieno iš mūsų tinkamumą organizacijai per tam tikrą mūsų turimą vadovavimo kodą.
Pas jus dirba daug žmonių ir mažai pagalbos? O gal priešingai, – per daug darbo ir per mažai žmonių? Organizacijos efektyvumo problemos prasideda nuo pat įmonės struktūros kūrimo. Įmonės veiklos pradžioje priimame į darbą žmones, kurie mums padės dirbti. Jie ne tokie geri kaip jūs, bet jūs juk visur nespėjate. Ilgainiui jūs liekate su tais pačiais žmonėmis, tačiau jie jau nepakankamai kompetentingi naujiems iššūkiams. Taip liekame apsupti lojalių, tačiau nelabai kompetentingų žmonių? Ir jūs vis dar nepakeičiamas?
Yra didelė išmintis žinoti, kada susipykti su tinkamu žmogumi, tinkamu laiku, tinkamoje vietoje, dėl atitinkamos priežasties. Tiesos sakymas neišvengiamai sukuria konfliktą, tačiau niekas nenori vadovauti įmonėje, kurioje žmonės meluoja. Vadovas, kuris vengia konflikto, apsupa save pataikaujančiais patarėjais. Darbuotojų nemokėjimas spręsti konfliktų su klientais yra tiesioginis atspindys – vadovo nemokėjimo spręsti konflikto su darbuotojais. Kaip teikti kokybišką grįžtamąjį ryšį? Kaip išsakyti nuomonę darbuotojui, kuris erzina savo elgesiu? Kaip kalbėtis su darbuotojais apie klientų nepasitenkinimą?
Organizacija nėra kaip lygumų upė. Nors mūsų kraštovaizdis nuo mažens nuteikia mus ramiam gyvenimui, įmonės Lietuvoje labiau primena kalnų upes, kurios leidžiasi kaskadomis, gali visiškai išdžiūti nuo saulės ir akimirksniu prisikelti nuo lietaus. Profesionalūs vadovai nesiima vadovauti įmonėms bet kuriame vandens tėkmės ruože. Jie išnaudoja savo stipriąsias savybes tik jiems žinomuose įmonės raidos etapuose. Tyrinėsime šiuos etapus ir jiems būdingus iššūkius.
Už ką mokami dideli pinigai vadovams? Vienas iš atsakymų, – už problemų sprendimą. Problemų sprendimas yra profesionalumo pripažinimas. Tai, kaip jos sprendžiamos, tiesiogiai parodo profesionalo vertę. Tad priimdami į darbą vadovą tikimės, kad rūpesčiai pamiršti. Jis profesionalas. Susitvarkys. Tačiau pastebime, kad profesionalas pradeda „skęsti“ ir nebesusitvarko su darbu. Kaip pasiruošti spręsti problemas tiek sisteminiu, tiek individualiu lygiu?
Organizacijos kultūra panašiai veikia kaip gerosios bakterijos mūsų žarnyne. Gerosios bakterijos palaiko imunitetą ir paverčia maistą energija. Tačiau ne visi vadovai nori „terštis“ su tuo sunkiai prognozuojamu žmogiškuoju faktoriumi. Todėl yra įvedamos „sankcijos“ arba procedūriniai apribojimai netinkamam darbuotojų elgesiui, kurie apsaugo įmonę, bet suskaldo ir atstumia net pačius lojaliausius darbuotojus. Tokia kontrolės forma yra viena brangiausių. Todėl progresyvios organizacijos siekia kuo mažesnės procedūrinės kontrolės ir kuo didesnio žmonių sąmoningumo, kuris neateina iš universiteto ar „tarnavimo armijoje“.
Šia tema visiškai atsitrauksime nuo logiško ir racionalaus požiūrio, nes visko protu nepavyks suprasti. Ir nereikia. Pabandysime panaudoti kitus mums duotus resursus, kad perprastume organizaciją kaip muzikos kūrinį, kuris turi savo tempą, ritmą ir melodiją. Juk vien ritmas ko vertas! Bet jeigu ritmas nesutampa? Ką darom?