II klubas 

Klubo vadovas

Esu Paulius Avižinis organizacijų psichologas ir vadybos konsultantas. Savo profesinį kelią pradėjau Vilniaus universitete psichologijos specialybėje, tikėdamasis tapti psichoterapeutu. Tačiau žingsnis po žingsnio pasukau link organizacinės psichologijos. Dabar jau 16-ką metų dirbu su organizacijomis ir jų žmonėmis kaip išorinis lektorius ir vadybos konsultantas. Šiuo metu vadovauju mokymų ir konsultavimo bendrovei OVC Consulting bei tęsiu savo profesinę veiklą su klientais.

Kaip specialistui, man įdomi tiek pati organizacija kaip sistema, tiek žmogus organizacijoje. Pradėjęs nuo psichologijos ir tik vėliau atradęs vadybos pasaulį, studijavau Stokholmo ekonomikos mokykloje Rygoje. Susidomėjimą šioje srityje daugiausiai realizavau vystydamas strateginio valdymo ir subalansuotų rodiklių sistemų temas. Bendradarbiaujant su organizacijomis teko dirbti su įvairiais vadybiniais iššūkiais: kuriant motyvavimo sistemas, restruktūrizuojant organizacijas, atliekant jų vadybinius auditus, įgyvendinant ugdymo centrus, kuriant veiklos valdymo sistemas ir pan.

Klubo programa 2017-2018 m.

Metų tema: Sąmoningumu grįsta lyderystė

Klube didžiausią dėmesį skirsime sąmoningumo ugdymui, iš įvairių perspektyvų: psichologinės, filosofinės, neurobiologinės, kvantinė fizikos.

Šis klubas padės geriau suprasti kaip patys sukuriame savo kentėjimą ir kaip galėtume jį sumažinti. Tai asmeninio augimo klubas vadovui, kuris nori tapti brandesne asmenybe ir lyderiu paties savo gyvenime bei jį supantiems žmonėms.

Mindfulness visų pirma yra praktika. Tačiau be tinkamo patirties apmąstymo ir aiškių gairių nesunku pasiklysti. Pradėsime nuo pagrindimo, kurį gali suteikti fizika. Žvilgtelėjus į kvantinės fizikos pasaulį akivaizdu, kad mūsų realybę aktyviai veikia ne tik tai, ką mes galime pačiupinėti ir aiškiai suprasti. Lygiai taip pat, kaip ir psichologijoje.  Tad praktikuodami Mindfulness ieškokime sąsajų tarp šių mokslų.
Norėdami siekti sąmoningos lyderystės turime ugdyti ir dėmesingumą. Šio užsiėmimo tikslas – skirti laiko būtent šiam svarbiam mūsų psichikos gebėjimui. Focusing studijos padeda žmonėms ne tik geriau susitelkti į atliekamas užduotis, bet ir lavina kūrybiškumą. Dėmesingumo ugdymas yra ir pirmasis žingsnis Mindfulness link.
Praktiškai treniruosime savo dėmesingumą lyg raumenį. Kuo jis tvirtesnis, tuo mums lengviau planuoti laiką, išskirti prioritetus, laikytis plano, dirbti produktyviai ir kūrybiškai.
Mokymus veda: Ernestas Lapinskas – psichologas, žmogiškųjų resursų valdymo specialistas, „Kitokie projektai“ parteris ir konsultantas.
Iššūkis: Kaip suderinti gimstančias iniciatyvas ir norą pirmauti?
Sprendimas: Mokytis atpažinti kas yra svarbu, kai susitinka daug iniciatyvių žmonių, turinčių bendrus tikslus. Kas yra svarbu grupės lygyje, kas tampa asmeniniu iššūkiu ir kaip su juo būti.
Antras žingsnis Mindfulness link – sąmoningumo ugdymas. Šio užsiėmimo tikslas – skirti laiko būtent šiam svarbiam mūsų psichikos gebėjimui.
Sąmoningesnis gyvenimas leidžia mums aiškiau pajausti ir savo emocijas. Žmogus instinktyviai vengia nemalonių patirčių, išgyvenimų. Tačiau labai svarbu mokėti su tuo išbūti. Kuo geriau tai mokame, tuo rečiau priimame klaidingus, kartais net desperatiškus sprendimus.
Lyderiui ypač dažnai tenka spręsti ne tik darbines, bet ir vertybines, principines dilemas – kaip pasielgti. Spręsdami dilemas, kartais užmirštame savo interesus, išduodame principus. O kartais, priešingai, pradedame elgtis pernelyg tiesmukai ir egocentriškai. Ar įmanoma rasti aukso vidurį: tarp savo norų, emocijų, principų ir situacijos reikalavimų.
Ieškosime trečiojo kelio ir praktikuosime, kaip išlikti autentišku lyderiu iššūkį keliančiose situacijose: kai reikia priimti kritinius sprendimus, kur visi laimingi nebus; kai užvaldo stiprios emocijos, o reikia elgtis konstruktyviai ir kryptingai.
Kiekvienas turime potyrių, kai viskas tiesiog sekasi savaime be didesnių pastangų, kai veikla įtraukia, protas veikia aštriai, lengvai pavyksta įvairūs dalykai, kai veikiame ypač kryptinga, operatyviai reaguojame į kintančią aplinką. Kurį laiką taip veikiame, kol galiausiai tarsi iškrentame iš tėkmės. Mūsų veikla sulėtėja, sprendimų priėmimui reikia vėl daugiau laiko. Psichologai tokią aštraus ir tuo pačiu lengvo buvimo būsena vadina Flow būsena ( angl. Flow – būti tėkmėje) Kuo vadovas ilgiau išbūna toje būsenoje, tuo produktyvesnis jis yra. Klausimas, ar galime tokią būseną sukurti patys?
Praktikuosime aštrų susitelkimą. Mokysimės atskirti, kurie vidiniai procesai padeda, o kurie trukdo operatyviai spręsti priimti sprendimus.
Nuolatinis tobulumo siekis arba perfekcionizmas dažnai padeda pasiekti įspūdingų rezultatų gyvenime. Vakarietiškoje visuomenėje yra nusistovėję du kraštutinumai: „tobulumo stabas“ – negailestinga saviplaka siekiant padaryti vis geriau, arba atsainumas, ignoruojant klaidas ir nededant reikšmingesnių pastangų tobulėti.
Lyderis dažnai jaučia tiek vidinį, tiek išorinį spaudimą savo veikloje siekti tobulumo. Už tai jis susimoka didele įtampa, nes pasiekimus sutapatina su buvimu vertingu žmogumi. Todėl baisu klysti, nes kiekviena klaida tampa grėsme savivertei. Ši sesija skirta paieškoms, – kaip protingai siekti tobulumo ir augti. Kartu nepavargti emociškai, kai patiriame nesėkmes.

Klubo istorija

  • 2016-2017 m.
    Klubo vadovas – Paulius Avižinis. Klubo programą galite peržiūrėti čia.
  • 2015-2016 m.
    Klubo vadovas – Romanas Gaidukas. Klubo programą galite peržiūrėti čia.
  • 2014-2015 m.
    Klubo vadovas – Vaidas Levickis. Klubo programą galite peržiūrėti čia.