IV klubas. Iškalbos klubas 

Klubo vadovai

533Rytis Juozapavičius – daugiausia talkina asmenims ir organizacijoms kurti pamatuojamą kultūros pokytį, yra sertifikuotas tarptautinės mokymų kompanijos „FranklinCovey“ konsultantas. Nuo 1998 m. jis profesionaliai talkina besimokantiems viešojo kalbėjimo.

Nuo 2004 m. iki 2008 m. jis vadovavo „Transparency International“ Lietuvos skyriui. Nuo 1996 m. iki 2005 m. Rytis LRT vedė visuomeninėms ir politinėms aktualijoms nušviesti skirtas tiesiogines radijo ir televizijos pokalbių laidas. 11 metų dėstė VU žurnalistikos institute.

Rytis įgijo žiniasklaidos studijų filosofijos magistro laipsnį Oslo universitete. Baigė Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutą, studijavo Bruklino koledže JAV.

Verslo klubai ir vienas mėgstamiausių “Verslo žinių” konferencijų pranešėjų Rytis Juozapavičius siūlo aštuonių susitikimų tęstinius mokymus Jūsų iškalbai patobulinti.

Arturas Laskauskas – „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje“ („Kauno diena“), knygos „Prezentacija kitaip, arba pamirškite migdančias skaidres“ autorius, kuris pats „kuria originalias prezentacijas didžiausių Lietuvos įmonių vadovams” („Lietuvos rytas“).

Klubo programa 2017-2018 m.

Metų tema: Kiek laimėtumėte daugiau išmokę kalbėti įtaigiau?

Rytis Juozapavičius ir vienas geriausių prezentacijų ekspertų Lietuvoje Arturas Laskauskas siūlo tęstinius mokymus Jūsų iškalbai išlavinti. Užsiėmimai skirti tiems, kam rūpi, kaip ženkliai geriau pristatyti savo įmonę, paslaugą, prekes ar idėjas.

Kiekvieno susitikimo metu turėsime praktinius užsiėmimus, kurių metu klubo nariai, susipažinę su esminiais viešo kalbėjimo elementais, pristatys savo individualius pranešimus, gaus grįžtamąjį ryšį, savo kalbų vaizdo įrašus, išsikels tobulėjimo uždavinius bei ras atsakymus į jiems aktualiausius klausimus.

Kodėl viešojo kalbėjimo baimė pranoksta fizinės mirties ar finansinio kracho baimę? Ar tas stiprus jausmas tikrai yra „baimė“, – gal tai kažkas kita? Pirmąją dieną pakviesime tyrinėti, kaip galima išnaudoti kalbos metu patiriamą jaudulį pranešimui sustiprinti.

Kuo pasižymi visos puikios kalbos? Atsakymas: Paprastumu, Netikėtumu, Jausmingumu, Konkretumu, Patikimumu ir puikia Istorija. Tad pirmąją dieną susipažinsime su nesudėtinga teorija, kuri padės įsisąmoninti šešis principus, būtinus gerai kalbai užtikrinti.

Dauguma pranešimų atrodo painoki ir perkrauti profesinio žargono. Todėl susitikimo metu tyrinėsime, kaip sudėlioti argumentus pagal svorį ir kaip išmokti pakartoti svarbiausius dalykus, kad visi viską suprastų?

Paprastumas yra pirmapradis komunikacijos principas. Pavyzdžiui, Zen Meistras Katagiri Rošis susirinkusiems Los Andželo Zen centro rėmėjams pasakė bene trumpiausią viešąją kalbą: „Jūs visi mirsite“. Tai daugelį įkvėpė praktikuoti meditaciją.

Verslo knygų autorius Guy Kawasaki tvirtina, kad svarbiausias kalbėtojo uždavinys yra prajuokinti auditoriją. Na, bet jeigu nepavyksta prajuokinti, – turime bent nustebinti. Todėl ši diena bus skirta išmokti atrasti netikėtumų mūsų pranešime. Nes visos geriausios pasaulio kalbos panašios būtent netikėtumu. Jose subtiliai naudojamas kontrastas: kaip yra ir kaip galėtų būti.

„Storytelingas“, berods, madingiausias žodis komunikacijos profesionalų pasaulyje, – bet kokia turėtų būti mano Istorija? Kodėl istorijų pasakojimas laikomas pačiu paveikiausiu bendravimo būdu, bet vis dar nedaug žmonių pasitelkia istorijų pasakojimą norėdami laimėti savo versle? Susitikimo metu lavinsime savo gebėjimą užburti auditoriją trumpa istorija.

Per tą laiką, kol perskaitysite šį tekstą, visame pasaulyje bus sukurta apie 70 000 “PowerPoint” skaidrių ir ekranuose parodyta 12 000 prezentacijų. Gaila, bet remiantis tyrimų duomenimis, 8 iš 10 prezentacijų yra nuobodžios arba net migdančios ir tik 1 – nepriekaištinga. Dauguma šiuolaikinių prezentacijų kuriamos, naudojant skaidres.  Tačiau dauguma prezentacijų žlunga ne dėl prastų skaidrių, o dėl… silpno turinio, kurio neišgelbėja nei didžiausi ekranai, nei naujausi projektoriai. Kad prezentacijos turinį sustiprintumėte iki garantuotos kokybės,dviejų dienų susitikime tyrinėsime principus, kuriuos profesionalai taiko kurdami atsakingiausias prezentacijas konkursams, verslo pristatymams, konferencijoms ir renginiams užsienyje.

Kodėl kartais atrodo, kad kai kurie iš auditorijos nuoširdžiai manęs nemėgsta ir klausia vien norėdami pakenkti, – ką su jais daryti? Ir kas jeigu aš neturiu laiko pasiruošti kalbai, nors yra puiki proga pasisakyti? Ką daryti, kaip improvizuoti? Imituodami radijo ir televizijos interviu mokysimės atlaikyti spaudimą.

Tai finalinė susitikimų diena skirta gerai parengtiems individualiems pranešimams pristatyti. Komisija įvertins kiekvieno pažangą, o patys dalyviai įsivardins, ko toliau norėtų/turėtų mokytis?

Klubo istorija

  • 2016-2017 m.
    Klubo vadovas – Rytis Juozapavičius. Klubo programą galite peržiūrėti čia.
  • 2015-2016 m.
    Klubo vadovas – Rytis Juozapavičius. Klubo programą galite peržiūrėti čia.
  • 2014-2015 m.
    Klubo vadovas – Rytis Juozapavičius. Klubo programą galite peržiūrėti čia.