IV klubas 2016-2017 m. Iškalbos klubas 

Klubo vadovai

533Rytis Juozapavičius – daugiausia talkina asmenims ir organizacijoms kurti pamatuojamą kultūros pokytį, yra sertifikuotas tarptautinės mokymų kompanijos „FranklinCovey“ konsultantas. Nuo 1998 m. jis profesionaliai talkina besimokantiems viešojo kalbėjimo.

Nuo 2004 m. iki 2008 m. jis vadovavo „Transparency International“ Lietuvos skyriui. Nuo 1996 m. iki 2005 m. Rytis LRT vedė visuomeninėms ir politinėms aktualijoms nušviesti skirtas tiesiogines radijo ir televizijos pokalbių laidas. 11 metų dėstė VU žurnalistikos institute.

Rytis įgijo žiniasklaidos studijų filosofijos magistro laipsnį Oslo universitete. Baigė Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutą, studijavo Bruklino koledže JAV.

Verslo klubai ir vienas mėgstamiausių “Verslo žinių” konferencijų pranešėjų Rytis Juozapavičius siūlo aštuonių susitikimų tęstinius mokymus Jūsų iškalbai patobulinti.

Paulius Avižinis – organizacijų psichologas ir vadybos konsultantas. Baigė Vilniaus universitete psichologiją. 16-ką metų dirba su organizacijomis ir jų žmonėmis, kaip išorinis lektorius ir vadybos konsultantas. Šiuo metu vadovauja mokymų ir konsultavimo bendrovei OVC Consulting bei tęsia savo psichoterapeuto profesinę veiklą su klientais.

Dviejų dienų susitikime su Pauliumi skirsime laiko dar geriau pažinti save kaip kalbėtojus.  Pasitelkdami kiną nagrinėsime skirtingus, klasikinėje psichologijoje žinomus charakterius.  Toks metodas sudaro galimybes atlikti gilią žmogaus pasaulio analizę, tuo pačiu išsaugant mokymų dalyvių asmenines ribas. Juk norisi pažinti žmogų, tačiau ne visada norisi atsiverti ir atsiskleisti.

Klubo programa 2016-2017 m.

Metų tema: Kiek laimėtumėte daugiau profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime išmokę kalbėti įtaigiau?

Užsiėmimai skirti visiems, kurie suvokia save kaip galintį ir norintį tobulėti kalbėtoją: prisistatant arba pristatant  įmonę, paslaugą, prekes ar  tiesiog, idėją.

Towers Watson tyrimas atskleidžia, kad efektyvi komunikacija leidžia pasiekti pusketvirto karto geresnių rezultatų. Tad kaip pastebimai pagerinti Jūsų viešojo kalbėjimo įgūdžius bei atrasti drąsos aktyviau ieškoti progų dalintis informacija su akcininkais,  kolegomis, partneriais, klientais ar konkurentais, sužinosite Iškalbos klube praktinių užsiėmimų metu.

Kiekvieno susitikimo metu turėsime praktinius užsiėmimus, kurių metu klubo nariai, susipažinę su esminiais viešo kalbėjimo elementais, pristatys savo individualius pranešimus, gaus grįžtamąjį ryšį, išsikels tobulėjimo uždavinius bei ras atsakymus į aktualiausius klausimus.

Dauguma pranešimų atrodo painokai, – kaip sudėlioti argumentus pagal svorį ir pakartoti svarbiausius dalykus, kad ir aš, ir mano auditorija viską suprastume?

Tyrinėsime Netikėtumo ir Paprastumo principus.

Visi keiksnoja PowerPoint, bet naudoja. Kodėl sakoma „pamatyti – patikėti“? Kaip šiame vaizdo pasaulyje rasti man tinkamą atvaizdą? Kaip pačiam tapti vaizdine priemone?

Tyrinėsime Jausmingumo ir Konkretumo principus.

„Storytelingas“, berods, madingiausias žodis komunikacijos profesionalų pasaulyje, – bet kokia turėtų būti mano istorija? Kodėl istorijų pasakojimas laikomas pačiu paveikiausiu bendravimo būdu, bet vis dar nedaug žmonių pasitelkia istorijų pasakojimą norėdami laimėti savo versle? Kaip išmokti pasakoti istoriją, kad ja patikėtų?

Tyrinėsime Istorijų pasakojimo ir Patikimumo principus.

Sako, geriausia įtikinti žmogų jo paties argumentais… bet kokie tie jo argumentai? Kaip tą patį pranešimą pritaikyti skirtingoms auditorijoms? Kaip pažinti mano auditoriją?

Tyrinėsime klasikinius psichologijoje žinomus žmonių charakterius.

Panaudojant kiną atliksime gilią  kitų ir savo pasaulio analizę, tuo pačiu išsaugodami asmenines ribas. Ką svarbu žinoti apie charakterį, jo formavimąsi ir gebėjimą reikštis prieš auditoriją.  Kaip žinios apie charakterį gali pasitarnauti  ugdant save ne tik kaip kalbėtoją, bet ir kaip vadovą.

Viešo kalbėjimo situacijose svarbūs aspektai :kas jam dažniausiai kelia nerimą, kaip jis vertina viešo kalbėjimo situaciją, kaip linkęs save pozicionuoti prieš auditoriją, kas jam yra sunkiausia, kas jam yra lengviausia, kokius technikas jis dažniausiai pasitelkę ir kt.

Tai praktinis, dviejų dienų charakterių analizės darbas su Pauliumi Avižiniu, naudojant video iškarpas, atvejų analizes, diskusijas.

Akys, veidas, išvaizda, gestai, judėjimas, balsas…o, Dieve, į ką dar turėčiau atkreipti dėmesį kalbėdamas? Kiek tikėti tomis knygomis apie kūno kalbą ir balso lavinimą? Kokių įgūdžių sustiprinimo reikia būtent man?

Lavinsime savo veido išraiškos pažinimą, akių kontaktą, balso valdymą, kūno kalbą, išvaizdos puoselėjimą.

Kartais atrodo, kad kai kurie iš auditorijos nuoširdžiai manęs nemėgsta ir klausia vien norėdami pakenkti, – ką su jais daryti? Ir kas jeigu aš neturiu laiko pasiruošti kalbai, nors yra puiki proga pasisakyti? Ką daryti, kaip improvizuoti?

Lavinsime gebėjimą būti pažeidžiamu.

Kokią pažangą padariau ir ko turėčiau toliau mokytis? Kas man galėtų padėti ir kam galėčiau padėti aš?

Reflektuosime pažangą ir išsikelsime naujus, asmeninio tobulėjimo uždavinius…