V klubas 2014-2015 m. 

Klubo vadovai

533Rytis Juozapavičius – padeda kurti pamatuojamą kultūros pokytį. Nuo 1998 m. jis profesionaliai talkina besimokantiems viešojo kalbėjimo. Rytis nuo 2007 m. rugsėjo dirba „FranklinCovey“ konsultantu. Nuo 2004 m. iki 2008 m. jis vadovavo „Transparency International“ Lietuvos skyriui. Nuo 1996 m. iki 2005 m. Rytis LRT vedė visuomeninėms ir politinėms aktualijoms nušviesti skirtas tiesiogines radijo ir televizijos pokalbių laidas. Rytis įgijo žiniasklaidos studijų filosofijos magistro laipsnį Oslo universitete. Jis yra baigęs Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutą ir studijavęs Bruklino koledže JAV.

 

 

Ernestas Lapinskas – psichologas, žmogiškųjų resursų valdymo konsultantas. Ernesto specializacija, tai vadovų konsultavimas, strateginių sesijų moderavimas, įmonės poreikiams pritaikytų mokymo seminarų vedimas. Turi 10 metų patirtį darbo su grupėmis bei psichologinio konsultavimo. 4 metų patirtis dirbant vidiniu įmonės konsultantu personalo atrankos, valdymo ir mokymo klausimais Lietuvos įmonėse bei lietuviškų įmonių atstovybėse Ukrainoje, Latvijoje, Rusijoje.

 

533Rima Valantiejienė – konsultantė, organizacinės psichologijos specialistė, ypač daug patirties turinti pardavimo ir vadovavimo srityse. Rima sertifikuota Tack Training (Danija) verslo trenerė, baigusi Tarptautinę vadovų trenerių akademiją IMTA (Slovėnija), licenzijuota darbui su Inscape asmeninio ugdymo produktais. Konsultantė baigusi geštalto psichologijos grupinės dinamikos kursą. Rima yra sukaupusi dvylikos metų patirtį mokymų srityje dirbant tiek su lietuviško kapitalo, tiek su tarptautinių įmonių komandomis. Savo patirtimi konsultantė dalinosi su Estijos, Ukrainos, Danijos, Graikijos, Didžiosios Britanijos verslo kompanijomis.

Klubo programa 2014-2015 m.

Metų tema: kaip išlaisvinti savo, komandos ir klientų potencialą?

Dar 2001 m. vadybos guru Peter Drucker prognozavo, kad per ateinančius 30 metų verslo svorio ir galios centru taps klientas. Šiandien labiausiai vertinami prekės ženklai yra itin orientuoti į klientus. Kaip tiesiog patenkintus klientus paversti lojaliais klientais? Kaip džiuginti klientus taip, kaip jie labiausiai to tikisi? Kaip rasti tokius klientų problemų sprendimų būdus, kurie sustiprina jų lojalumą?
Mes daug energijos ir laiko išeikvojame darbe. Ar pasirinktas darbas mums malonus? Kokios priežastys tai lemia? Darbas mus tenkina, jei suteikia galimybę daryti tai ką, iš tiesų darau geriausiai. Su Jungo pradėta, Myers-Briggs ištobulinta, asmenybių tipų teorija MBTI, naujai ieškosime savo potencialo.
Sugebėjimas dirbti su kitais yra vienas svarbiausių verslininkų įgūdžių. Kaip įvertinti savo sugebėjimus veikti išvien su kitais? Kaip lavinti savo sugebėjimus bendradarbiauti? Dviejų dienų seminaras Patyrimo studija® – tai mokymasis aktyvių užduočių pagalba, kuomet žmogus aktyviai ir pilnai įsitraukia į veiklą, o išmokimas gali būti taikomas įvairiose gyvenimo srityse. Siekdami sėkmės užduotyse komandos nariai naudoja savo sugebėjimus priimti sprendimus ir bendradarbiauti. Dalyviai mokosi ne iš teorijų ar ekspertų, pamokančių kaip “reikėtų” dirbti kartu, o iš savo pačių patirties, – čia ir dabar su šiais žmonėmis atranda sau tinkamą bendravimo ir bendradarbiavimo būdą.
Greitai besikeičiančiame pasaulyje reikia ugdyti darbuotojų ne „gaisrų gesinimo“, bet sistemingo problemų sprendimo įgūdžius. Lean vadovavimo stilius yra eiti kartu su darbuotojais ir pasiekti tikslą besimokinant iš kelyje atsiradusių problemų ir kliūčių. Kas yra Lean? Kokie Lean metodai – nuo „penkių kodėl“ iki „hansei“ (jap. „savianalizė“) – tinka taikyti mano organizacijoje? Kaip Lean taikyti šeimoje?
Harvardo verslo mokykla ir Europos verslo mokykla INSEAD prognozuoja, kad efektyviausi verslo įrankiai XXI a. yra meditacija ir intuicija. Google mokydama meditacijos savo darbuotojus padidino jų dėmesingumą ir emocinį intelektą. Viskonsino universiteto mokslininkų tyrimai rodo, kad įgudusių praktikuojančiųjų meditaciją kairioji priekinė smegenų sritis yra aktyvesnė. Ši smegenų sritis atsakinga už teigiamas emocijas, savitvardą ir temperamentą. Kas padeda mums valdyti savo protą? Kaip lavinti atidumą per meditaciją? Kaip išmokti medituoti? Kaip atskleisti savo potencialą per reguliarias meditacijos pratybas?
Vadybos vadovėliai mirgėte mirga įvairių koncesijų ir patarimų kaip derėtis, kaip kurti strategijas, kaip motyvuoti ir, kaip kurti vertę klientui. Darosi juokinga, kai matai, kokias technikas oponentas taiko derybų metu, ar kaip desperatiškai vadovas bando motyvuoti pavaldinį taikydamas netiesioginės motyvacijos metodus. Ir labai būna įdomu pamatyti verslo žmogų, kuris sugeba būti spontaniškas, kūrybiškas ir autentiškas. Mums tai gali labai patikti, ar labai nepatikti, bet tai visuomet bus išskirtinumas, o būtent tai ir laimi versle. Ar būtina žinoti taisykles, kad jas laužytum ir kaip jas laužyti kūrybiškai?
Apklausos rodo, kad dauguma žmonių norėtų vienokios ar kitokios koučingo pagalbos siekdami tobulėti. Sumanus klausinėjimas padeda atskleisti žmogiškąjį potencialą. Daugelis įsitraukime į pokalbius, primenačius koučingą, bet ar viską darome teisingai? Kaip padėti mūsų klientui keisti ribojančias nuostatas ir imtis naujų veiksmų, kurie skatins įgyvendinti pokyčius? GROW koučingo modelio praktinis taikymas.